7

Ekim
2012

Birimden Bütüne Teknoloji Tasarim

Yazar: Editor  |  Kategori: Eğitim  |  Yorum: 6  |  19.095

Eğitim Ders / Birimden Bütüne Teknoloji Tasarim, birimden bütüne teknoloji kuşağı, birimden bütüne 7. sınıf, birimden bütüne düzen kuşağı, birinden bütüne, birimden bütüne 2013, birimden bütüne ansiklopedi
Bu konudaki amaç bir elin nesi var iki elin sesi var hesabi herkese göstermektir. Teknoloji tasarim etkinlik dediğimiz konu üzerine hazırlanmış resimler göreceksiniz. Mesela bir küp, farklı renklerde oluşan küp birimden bütüne doğru ilerlemiş bir teknoloji tasarimidir. Düzen kuşağı örnekleri, etkinlik örnekleri adı altında bulunan bu resimler acaba neyi ifade etmektedir? Buradaki amaç öğrencilere etraflarında bulunan malzemelerden bir sistem oluşturmakalarını sağlamaktır. Mesela pet bardaktan bir yuvarlak dünya şeklinde küre yapmak gibi. Kısaca öğrencilerin özgün teknolojik tasarimlar oluşturmasında yardımcı olmaktır. Bu ve buna benzer eğitim konularının kesinlikle öğrencilerin zeka gelişiminde büyük etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Yukarıda görmüş olduğunuz birimden bütüen teknolojik tasarimlarda farklı farklı çalışmalar bulunmaktadır. İşte bu çalışmalar hem öğrencilerin zekasını ölçmek, hem hayal dünyasına girmek hem de beyinlerinin gelişmesinde yardımcı olmak için kullanılan en büyük etkenlerdendir.

okuokut.net yorum sistemi
Benzer Yazılar
Üyelik işlemleri
Üye adı: Parola:

İstatistikler
Toplam: 469 konu - Toplam: 274 yorum
Yetenek Sizsiniz 03 Aralik
yetenek sizsiniz türkiye 03 04 Aralık 2011 izle
O Ses Turkiye yeni bölüm
O ses türkiye 3. bölüm izle
TV Yayın Akışı
Show Tv Yayın Akışı Kanal D Yayın Akışı Star TV Yayın Akışı ATV Yayın Akışı
Efecan Rap Dinle

© Tüm Hakları Saklıdır - OkuOkut.Net – Okuyun ve Okutun
Hd Film Izle, Belgesel İzle, Eğitim, Haber, Hd Belgesel izle, Biyografi, Yayın Akışı (TV 'de Bugün), Makale.

Tema alexa bilgilerim